Top

TİVİBU SİNYAL YOK

TİVİBU Türk Telekom un ücretli uydu platformudur. Aylık makul bir üret karşılığında şifreli kanalları izlersiniz. Sinyal sorunu yaşadığınız zaman Ahmet Usta makul fiyatla halleder. Arıza durumunda Ahmet ustayı aşağıdaki numarasından ara. Servis ücretini öğren lakin fiyat akına yatarsa hemen konum gönder. Makul bir fiyat karşılığında gelip ustalığımı sergiliyorum. TİVİBU abonelik işlemleri için 444 53 75 telefon numarasını aramalısın kısaca Ahmet usta abonelik işlemi yapmaz. Aşağıdaki linke tıklayıp hemen ara bugünün işi yarına kalmasın.

 

Tıkla → Hemen Arayın  ←Tıkla

 

TİVİBU BAZI KANALLARDA NEDEN SİNYAL YOK

TİVİBU teknik servis

Tamda bu yazımda sizlere bundan bahsedeceğim bazı kanallar neden yok. Bir çok kanal olmasına rağmen neden tüm kanalları yok. Bunu 2 bölümde ele alacağım.

  1. Merkezi sistem : Merkezi sistemde 1 santralden bütün apartman faydalanmaktadır. Damda en fazla 2 çanak olur daha da fazla olmaz. Ortak çanaktan 1 apartmanda en az 24 kişi faydalanır dolayısı ile bağlantılar sağlamsa hiç bir sorun yaşanmaz lakin ara bağlantılar sorunluysa işte burada sorun başlar.  Ara ek bağlantı en fazla 3 tane olmalıdır. Ne kadar fazla ek o kadar kötü sinyal dolayısı ile 2×2= Bütün dünyada 4 ise bu işte doğru değişmez. Yapılan her ek sinyali düşürür. Bazı kanalarda sinyal yok yazması çok normaldir. Peki neden bazı kanallar. Bunun cevabı çok nettir. Kanallar paket halindedir ve her paketin frekansı farklıdır lakin Bazı frekanslar çok güçlü olurken bazıları o kadar güçlü değildir.
  2. Kendi Çanağınız : Çanak antenin yönünde 1 milimlik kayma bu soruna merhaba demenizi sağlar. LNB de oksitlenme bütün kanallarda sinyal sorununa sebep olur. LNB kapağının olmaması dolayısı sinyal yok arızası verir. Anten yönünün yanlış olması da aynı sorunu doğurur. Kablonun çok eski olması sinyal sorunu yapar.  Kabloda kısa devre olması TİVİBU kanal yok sorunu oluşturur.
  3. TİVİBU Sinyal yokMersin Yenişehir – Toroslar Bölgesine hizmet vermekteyim. Ahmet usta işini kusursuz (mükemmel) bir şekilde yapar.  Ahmet ustaya güven gerisine karışma. Ben bu piyasaya geçen ay gelmedim. 20 Yıldır aynı sektörde hizmet vermekteyim. Kısaca işi biliyorum Mersini tanıyorum. Mersini seviyorum. Makul Fiyat Hızlı Servis Uyducu Ahmet Usta – Yenişehir Mersin (mersinuyduservis.com)