Top

UYDU TV SİNYAL YOK

Uydu sinyali yok demesinin sebebi taktığınız uydu kablosunda sinyal olmamasından kaynaklanır. Bu konuyu 2 ana başlıkta ele alacağım merkezi uydu sitemi ve kendi bireysel çanağınızdaki sinyal sorunu. Televizyonda sinyal yok demesinin bir çok sebebi vardır. Siz sevgili mersin halkına sinyal sorununu nasıl çözeceğinizi anlatacağım. Bireysel çanak anten kullanıyorsunuz ve birden bire sinyal gitti. Aylardır sorunsuz kullandığınız televizyon artık sinyal yok diyor. Öncelikle kanalları tek tek dolaşın 20-30 kanal gezin hepsi sinyal yok diyorsa uydu kablosunun Televizyonda takılı olduğu LNB in girişini kontrol edin. Kablo sağlam bir şekilde takılmış ise yukarıya doğru giden kabloyu elinizle gözünüzle kontrol edin. Ek var ise eki açıp içini kontrol edin. Ek su almış olabilir. Ek yok ise pencereden dışarıya giden kabloyu elinizle gözünüzle kontrol edin çatlak var mı? Dama çıkıp size giden kablo hangisi bunu belirleyin . Belirlemek için yardım alabilirsiniz. Aşağıda kablonun çıktığı yerde biri kabloyu sallayabilir. Lütfen dikkat edin dam tehlikelidir. Öncelik güvenliğiniz olmalı. Damda kablonuzu kontrol edin çatlak varsa kablo kesinlikle değişmelidir. kablo sorunsuz ise.  Çanak anteni kontrol edin çanak antene az güç uyguladığınız zaman hareket etmemesi gerekir. Yarım CM hareket çanak antenin bütün ayarını bozup sinyal yok sorununa yol açar.  Çanak anten hareket ediyor ise kesinlikle müdahale etmenizi önermem gerekli araç gereç olmadan yönü ayarlamak imkansıza yakındır. Mersin Yenişehir yada Toroslarda  oturuyorsanız ayaz elektronik Ahmet ustadan yardım alabilirisin. Servis ücretini ister linkle tıklayıp istersen de telefon açarak sorup kafana yatarsa çağırabilirsin.

MERKEZİ UYDU SİNYALİ YOK

Merkezi uydu siteminde sinyal olmamasının başlıca bir kaç sebebi olur. Bunları tek tek ele alacağım.

  1. Hiç bir sorun yokken aniden sinyal gitti : Bu durumda yapacağınız ilk hareket diğer odada televizyon varsa onların sinyalini kontrol etmektir. Hiç bir televizyonda sinyal yok ise biraz beklemek ve yöneticiye yada WhatsApp gurubunuza Televizyonda sinyalinizin olmadığını söylemektir. Bunun amacı apartmanda başkalarında da uydu sinyalinin olup olmadığını ögrenmektir. Dikkat edin yanılgıya düşmeyin sinyal var diyen kişi muhakkak uydu yayını kullanması gerekir. Bir kaç kişi bizde de sinyal yok derse hiç bir şey yapmayın. Sorun sizden kaynaklı değil santralden kaynaklıdır. Bu durumda Mersin Yenişehir ve Toroslar İlçesinde oturuyorsanız Benden yani Ahmet ustadan teknik destek alabilirsiniz. Servis ücretini telefon açarak ögrenebilirsin.
  2. Yeni Taşındınız Merkezi Uydu Sisteminde Sinyal Yok: Yeni taşındınız Uydu kablosunu TV ye taktınız ve sinyal yok. Yapacağın ilk hareket apartmanda gerçekten merkezi uydu sistemi var mı bunu ögrenmek. Bazı apartmanlarda odada uydu çıkışı bulunur lakin Merkezi uydu yoktur. Yöneticiden yada komşudan Ortak uydu sistemi olduğunu ögrenin. Ulaşabiliyorsanız sizden önce evde oturan kişinin nasıl uydu yayını izlediğini ögrenin. Sizden önce oturan kişi uydu yayını kullandı mı? Bu bilgiyi edinin. Uydu sinyalinin geldiği piriz açın. Uydu Kablosu bağlanmamış olabilir. Uydu Kablosunu bağlayın. Yine sinyal yok ise uydu kablolarının evde dağıldığı bir yer olmalı. Bu yer genellikle evin girişinde bulunur. Evin içinde uydu kablolarının dağıldığı yeri bulup kablo bağlantılarını kontrol edin. Her şey düzgün görünüyor ve sinyal yok ise artık Ayaz Elektronik Ahmet ustayı araman gerekmektedir.

MERKEZİ UYDU BAZI ODALARDA SİNYAL YOK

Oturduğunuz odada sinyal var lakin diğer odada sinyal yok ise hemen anlatıyorum. Öncelikle sinyal olmayan odadaki piriz açıp bağlantı yapılmışımı kontrol edin. Bağlantı yapılmış olduğu halde sinyal yoksa? Hemen ayaz elektronik ile irtibata geçin hemen gelir sinyal sorununu hallederim. Bu iş benim işim. Ayaz Elektronik Uyducu Ahmet Usta – YouTube kanalından beni takip edebilirsiniz canlarım. Sağlıklı günler dilerim.